יום חמישי, 11 ביוני 2009

טיולי סוסים

טיולי שטח הם דבר מאד נפוץ. טיולי שטח זו מילה כללית המכילה סוגים שונים של אטרקציות.
במאמר זה נתמקד בעיקר בתחום אטרקציות בצפון בנושא טיולי סוסים.
מספר רב של אטרקציות בצפון מציע טיולי סוסים בנופים ובטבע. אטרקציות בצפון יכולות להיות גם טיולי ג'יפים, טיולי טרקטורונים ואפילו מרכזי מבקרים.
אטרקציה - משמעותה דבר מלהיב, מרגש, מוקד משיכה, ואכן טיולי סוסים ואטרקציות נוספות הם דבר מלהיב ביותר.
טיולי סוסים היום מוצעים במספר לא מועט של חוות סוסים הפרושות ברחבי הצפון ובעיקר בגולן ובגליל. בגולן לבד ישנן כ-8 חוות סוסים כאשר המוכרות ביניהן - חוות טיולי סוסים ברמות, טיולי סוסים - עמק הבוקרים, רוכבי הירדן ועוד.
אטרקציות בצפון מציעות טיולים מאורגנים של שילוב בין מסלולי טיול, ולפחות 2 אטרקציות בצפון. כך למשל חברה המארגנת לעובדיה יום כיף בצפון, בדרך כלל תבחר טיולי סוסים, מסעדה טובה המלאת כל טוב ולבסוף עוד אטרקציה כגון - טיולי ג'יפים או טרקטורונים.
כיום יותר ויותר אטרקציות בצפון מציעות שילוב של ארוחות גורמה בשטח. הארוחות מוזמנות על ידי האטרקציה משפים ידועים בתחום, הפורשים רחבת מנגלית בשטח והאוכל בשפע מכל טוב הארץ.
טיולי סוסים עם חוות על הסוס מציעים גם הצעות נישואים לזוגות - חוויה רומנטית ומיוחדת. יוצאים לטיול סוסים רגיל, אשר במהלכו עוצרים במעיין ולידו כתובת אש ענקית "התנשאי לי". מעמד זה מרגש את בעל החווה כל פעם מחדש.
ממש רומנטיה שניתן לנגוס בה. טיולי סוסים יכולים גם לצרף טיפול מסג' מפנק לבן/בת הזוג, כך למשל ברוכבי הירדן מציעים טיפול באמצע השטח. כמובן שצריך שמזג האוויר יאפשר זאת.
אטרקציות בצפון פעילות לרוב בעונת האביב-קיץ, אך דעו כי ישנן אטרקציות מוצלחות אף יותר בחורף. טיולי סוסים בחורף בזמן הפוגה של גשמים - מהנים יותר בעקבות הפריחה והמים הזורמים בכל עבר. גם מזג האוויר נוח יותר. טיולי טרקטורונים בחורף מלווים בנסיעה מאתגרת בבוץ. וכך גם טיולי ג'יפים בנסיעה בתוך מעברי מים ובוץ.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה